Новини
У парафованому тексті Коаліційної угоди йдеться про суспільне мовлення, роздержавлення, прозорість медіавласності та заборону реклами ліків (ДОПОВНЕНО)
24.11.2014
21 листопада, на сайті Об'єднання «Самопоміч» з'явився текст парафованої керівниками п'яти партій Коаліційної угоди, повідомляє "Телекритика".
У розділі документу під назвою «Соціально-гуманітарна реформа» включено заходи, які політичні сили, що підписали парламентську Коаліційну угоду, запланували реалізувати протягом 2015 року.
У розділі «2.3.Культурний простір, інформаційна політика та національна пам'ять» включено наступний перелік дій коаліції у Верховній Раді восьмого скликання: «2.3.4. Захист національного інформаційного простору. Повноцінній запуск суспільного телебачення та радіо. Проведення роздержавлення друкованих ЗМІ державної та комунальної форм власності. Посилення відповідальності за перешкоджання журналістської діяльності, у тому числі фотокореспондентів та операторів.
Ліквідація комісії з питань захисту суспільної моралі як державної інституції. Забезпечення прозорості та демонополізації медіавласності. Встановлення законодавчої заборони компаніям, зареєстрованим в офшорних зонах, на володіння українськими ЗМІ. Створення мережі іномовлення з метою формування позитивного іміджу України, інформування про міжнародне співробітництво, успіхи реформ, інвестиційні та туристичні можливості тощо».
У розділі Коаліційної угоди «Реформа системи охорони здоров'я» залишився включеним пункт «4.4. Заборонити рекламу лікарських засобів», проти чого виступили керівники українських ЗМІ, головні редактори та керівники телеканалів, а також індустріальні медійні організації. У тому ж розділі в пункті 5.1. передбачається заборона реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв.
У розділі «Реформа системи національної безпеки та оборони» є пункт «1.4. Створення взаємоузгодженої державної системи інформаційної безпеки та розроблення і прийняття Концепції інформаційної безпеки».
У розділі Оновлення владита антикорупційна політика пунктом 8 передбачено протягом І кварталу 2015 року внести зміни до законодавства щодо створення (визначення) незалежного органу державного нагляду у сфері забезпечення права на доступ до публічної інформації.
21 листопада, під час прес-конференції представники медійної галузі і медійних об'єднань заявили, що будуть домагатися виключення цього пункту з Коаліційної угоди.
Нагадаємо, у ніч на 21 листопада представники п'яти політичних сил - Блоку Петра Порошенка, Народного фрону, «Самопомочі», Радикальної партії Ляшка та «Батьківщини» - підписали проект тексту Коаліційної угоди. Документ був парафований лідерами парламентських партій сьогодні, 21 листопада, удень.