Новини
Міністерство інформації: дежавю державного медіа-моніторингу?
19.12.2014
Міністерство інформаційної політики моментально обросло глузливими прізвиськами: Мінправди, Мінстець , Мінкум, Мінреклами Порошенка. Синонімічний ряд росте й інтенсивно поширюється в масах завдяки обуренню і саркастичному ставленню медіа-середовища, яке добре вміє працювати з інформаційним ресурсом. Що ж лякає чи обурює медіа-експертів?
«Моніторинг ЗМІ – це передовсім методологія»
«Ідея Мінправди виникла, очевидно, як суто кабінетна. З експертним середовищем і зі мною, зокрема, про це ніхто не спілкувався, - коментує Олександр Чекмишев, голова комітету «Рівність можливостей» і керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір». - З огляду на оприлюднену інформацію, нове міністерство, серед іншого, займатиметься медіа-моніторингом.
Про те, наскільки професійно, ефективно і з якою метою державна структура здатна проводити моніторинг ЗМІ, я можу розповідати годинами, ілюструючи свої враження вражаючими й сумними історіями.
Наприклад, про сумновідомий інцидент із колишнім головою Держкомтелерадіо Олександром Курдіновичем, який Курдінович затіяв проведення моніторингу ЗМІ під час парламентських виборів і почав доводити Заходу через дипломатичні мережі, що опозицію показують більше, ніж владу. Тоді Держкомтелерадіо і їхній «медіа-моніторинг» виставили на міжнародний регіт, бо комітет нічого не міг пояснити щодо методології своїх досліджень медіа-простору. А моніторинг це передовсім методологія. Схоже, що Мінправди наступаає на граблі Держкомтелерадіо зразка 2012-го року.
Ми займаємося медіа-моніторингом понад 20 років і робили найбільші й наймасштабніші дослідження ЗМІ під час виборів і не тільки. Але до нас ніхто не звертався по жодні консультації, створюючи Міністерство інформації і плануючи його моніторингові дослідження.
Асоціація "Спільний простір" і Комітет "Рівність можливостей" жодною мірою не претендують на доступ до влади, монополію на медіа-моніторинг, державні замовлення чи ще якісь блага. Не подобається наша методологія - звертайтеся до описового методу «Телекритики», чи до контент-аналізу Асоціації української преси. Однак до них, як мені відомо, теж ніхто не звертався. Все виглядає, як непрофесійна і кулуарна гра. Абсурд у тому, що - структура покликана покращити комунікацію, починає з найгірших зразків комунікації «совка» і періоду правління Януковича".