«Я згоден забезпечити сприяння створенню суспільного телебачення як людина, яка, на мою думку, щось зробила для того, щоб у цій країні була свобода слова. Я зацікавлений у тому, щоб у країні було суспільне телебачення, і щоб воно ефективно працювало на державу, на суспільство», - сказав Президент.
На зауваження журналістки, що суспільство не хоче, щоб суспільне мовлення в Україні було таким, як у Росії, Президент додав: «І я теж не хочу, щоб воно було таке, як у Росії».
Петро Порошенко також заперечив твердження журналістки, що в Адміністрації Президента України блокується ухвалення необхідних змін до закону про суспільне мовлення, напрацьованих медіаюристами та Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики, оскільки радник Президента з гуманітарних питань Микола Томенко зареєстрував альтернативний законопроект.
«Він (Микола Томенко. – ред.) голова комітету, народний депутат, а не працівник Адміністрації Президента. Я не знаю, який він законопроект зареєстрував. Але він має право як народний депутат, як колишній голова Комітету свободи слова реєструвати будь-які законопроекти. Це ж не означає, що Адміністрація президента блокує суспільне телебачення», - сказав пан Порошенко.
«Ви не побачите жодних кроків з боку Адміністрації Президента з блокування суспільного телебачення, бо я є його прихильником, - запевнив Президент. - Ніхто в мене в Адміністрації Президента не блокує й блокувати не буде. А позиція народного депутата – це є позиція народного депутата».
На думку Петра Порошенка, законопроект представника президентської фракції Миколи Томенка – це право для початку дискусії. «А ви вважаєте, що я як Президент, зараз маю натиснути на народного депутата з вимогою, щоб він відкликав свій законопроект? І ви вважаєте це демократією? То мені дивно це чути. Це не є демократією. У мене у фракції є різні народні депутати. Давайте я зараз передзвоню Томенку, щоб він не давав законопроект, давайте я передзвоню Лещенку, щоб він не публікував пости у Facebook, давайте я передзвоню Найєму, щоб він теж щось не робив. Ви цього хочете?», - риторично запитав Президент.
Нагадаємо, 10 грудня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №1357«Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України». Законопроект передбачає внесення низки суттєвих змін до законів «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», «Про приватизацію державного майна», «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Зокрема, ці зміни визначають юридичний статус і базу утворення Національної суспільної телерадіокомпанії України, змінюють систему фінансування НСТУ, порядок формування наглядової та редакційної рад, а також гарантують отримання ліцензій і майна. Вони мають на меті вдосконалити закон про суспільне мовлення.
Натомість народний депутат Микола Томенко 23 грудня зареєстрував альтернативний законопроект №1357-1 «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення" (щодо створення регіонального суспільного телерадіомовлення)», яким запропоновував свій варіант організаційно-правової форми НСТУ. На його думку, мають бути окремо дві юридичні особи: телебачення і радіо.
Рух «Стоп цензурі!» та група РПР-Медіа закликали Верховну Раду України якнайшвидше розглянути й ухвалити законопроекту № 1357 з метою запуску реформи державного мовлення і для забезпечення становлення суспільного мовлення в Україні.
Фото - 112.ua