укр eng

Новини

ЄС закликають розробити план боротьби з російською пропагандою

10.01.2015

Чотири країни – Литва, Великобританія, Данія та Естонія – звернулися до Єврокомісії із закликом розробити план дій щодо боротьби з російською пропагандою, повідомляє MediaSapiens з посиланням на delfi.lt.

Міністри закордонних справ чотирьох країн попередили,  що РФ швидко розширює свою «кампанію дезінформації та пропаганди», метою якої є підтримка політичних та військових завдань російського уряду.

Очільники зовнішньополітичних відомств надіслали листа Верховному представнику із закордонних справ ЄС Федеріці Могеріні. В ньому закликали «забезпечити надійну та конкурентоздатну інформаційну альтернативу російськомовним жителям і тим, хто користується ЗМІ, контрольованими Російською державою».

Федеріці Могеріні запропонували обговорити тему російської пропаганди під час зустрічі міністрів країн-членів ЄС. Вони також закликали зовнішньополітичне представництво ЄС розробити план дій на 2015-2016 роки.

Автором ініціативи став міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. За його словами, йдеться не про цензуру чи заборони, а про створення рівних умов для вільних джерел інформації. Міністр також додав, що Росія виділяє мільярдні суми на державні ЗМІ, тому потрібно «зміцнити стійкість суспільства до маніпуляцій».

«Хотілося б, щоб ми приділяли більше уваги створенню не лише на словах, але й конкретними діями умов для того, щоби люди отримували альтернативну, вільну, об’єктивну інформацію. В жодному разі вона не повинна контролюватися іншою "справедливою" владою, тому що це також невільна інформація», - сказав Лінкявічюс.

Крім нього, лист підписали міністри закордонних справ Великобританії, Данії та Естонії – Філіп Хеммонд, Мартін Лідергаард та Кейт Пентус-Росіманнус.

У зверненні міністри запропонували створити інтернет-платформу для представлення інформації про брехню та маніпуляції, надавати підтримку ініціативам зі створення нових телеканалів, сайтів, радіостанцій чи газет російською мовою, заохочувати обмін інформаційною продукцією всередині ЄС, а також з надання її російським ЗМІ.

Підписанти листа також переконані, що ЄС має приділяти більшу увагу об’єктивному інформуванню та попередженню розпалювання ворожнечі чи пропаганді війни. Для цього пропонується більш тісно співпрацювати медійним регуляторам різних країн ЄС.

 

Зображення - ukraintsigr.com