укр eng

Новини

Фахівці з медіа-моніторингу про "кібервійсько"

10.02.2015

Це стало однією з тем обговорення робочої наради в Асоціації «Спільний простір». Як відомо, ще 28 січня 20015 р. Міністр інформаційної політики України Юрій Стець оголосив про формування “інтернет-війська” для донесення правдивої інформації про Україну й боротьби з російськими фейками. Зокрема він заявив, що «Донесення правдивої інформації до тих людей, які спілкуються в інтернеті, - для цього не потрібні боти та тролі. Той, хто користується соцмережею не перший день, бачить це і розуміє. Для цього треба об’єднати людей, які є авторитетними в соцмережах, і мають велику кількість людей, які їх чують».

Як ішлося на нараді в АСП, в умовах неоголошеної інформаційної та «гарячої» війни координація активістів в онлайн-просторі справді необхідна. Водночас  активісти з медіа-моніторингу, які, водночас, є активними блогерами, наголошували, що така координація, насправді, матиме дуже мало спільного з рисами, притаманними війську, адже блогери, як правило, дуже незалежні люди і навряд чи терпітимуть якесь «єдіноначаліє».

Керівник моніторингових проектів  АСП Олександр Чекмишев наголосив, що активність в Інтернеті - це дуже важливо, коли вона не просто створює інформаційний шум, а виливається у конкретні дії. Зокрема, Чекмишев послався на те, як ще 30-го січня в ефірі 112-го каналу давав конкретні рекомендації щодо протидії зриву мобілізації, однак, як свідчать результати моніторингу ЗМІ, жоден державний орган, військове відомство, районний військкомат не поспішає їх втілювати, хоч це не потребує жодних ресурсів чи додаткового фінансування. 

Олександр Чекмишев також нагадав, що фактично починаючи з подій на Майдані, а особливо після загострення ситуації в Криму та на Донбасі, більшість активних дописувачів у мережі вже й так, без жодних закликів, активно протидіє російським фейкам. Утім і координація не завадить. Якщо, звісно, то буде реальна координація, а не пустопорожній піар.