укр eng

Новини

В Адміністрації Президента заявляють про створення робочої групи із просування іміджу України за кордоном

17.04.2015

Ефективний результат у просуванні іміджу України за кордоном за нинішньої обмеженої фінансової підтримки може бути досягнутий завдяки поєднанню зусиль державного і недержавного секторів. Про це йшлося на брифінгу у п'ятницю за результатами засідання Національної ради реформ (НРР), повідомляє "Телекритика" з посиланням на "Укрінформ".

Заступник глави Адміністрації Президента України (АПУ) Дмитро Шимків повідомив, що нині на діяльність Міністерства інформаційної політики у просуванні іміджу України за кордоном виділяється близько 2 тис. дол. США на місяць. «Це просто смішно, якщо ми говоримо про просування та захист інтересів у світі», - заявив він.

Зі свого боку заступник глави АПУ Валерій Чалий наголосив, що витрати МЗС на просування іміджу України за кордоном передбачені у сумі 59 тис. 694 грн. За його даними, Росія торік лише на свій пропагандистський телеканал Russia Today витратила 420 млн дол. США.

Заступник глави АПУ наголосив, що Україна має приділити темі просування свого іміджу за кордоном велику увагу, а за таких умов ефективний результат у цій сфері може бути досягнутий «синергією і поєднанням зусиль» у державному і недержавному секторі.

«Ми маємо нуль державного фінансування. Ну, і ми маємо потужні бажання наших людей в Україні і за кордоном підтримувати Україну. Активність нашого громадянського суспільства - це те, що зараз дає нам якось компенсувати недостатність державних ресурсів», - заявив він.

За словами Валерія Чалого, наразі створений майданчик для вирішення проблеми.

«Це така робоча група, яка на сьогодні складається з представників Адміністрації Президента, комітетів Верховної Ради, зокрема керівників комітетів у закордонних справах і європейської інтеграції, МЗС, Міністерства економіки, Міністерства інформполітики  - державні установи. І з недержавних установ - Український кризовий медіа-центр, Світовий конгрес українців, де ми розраховуємо дійсно зробити більш серйозну координацію, Міжнародний фонд "Відродження", Реанімаційний пакет реформ, Інститут світової політики. І три проекти телевізійні: існуючий Ukraine Today, створюваний Ukraine Tomorrow і той проект, який намагається реалізувати Президент і який не можна реалізувати лише Україною, - це створення пан-європейського російськомовного телеканалу», - роз'яснив він.

Нагадаємо, Литва, Великобританія, Данія та Естонія звернулися до Єврокомісії із закликом розробити план дій щодо боротьби з російською пропагандою.

У січні високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні підтвердила, що розглядаються пропозиції міністрів закордонних справ Литви, Великої Британії, Данії та Естонії щодо створення російськомовного каналу, який має на меті боротьби з пропагандою російського ТБ.

10 січня президент Петро Порошенко наголосив на важливості практичної реалізації ініціативи низки країн ЄС та України щодо створення пан-європейського російськомовного каналу як джерела об'єктивної інформації на зустрічі з міністром закордонних справ Латвії Едгарсом Ринкевичсом у Києві. Пан Порошенко зазначив, що рішення про створення такого каналу могло би стати одним із практичних результатів Самміту Східного партнерства в Ризі.

У березні Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте заявила, що Литва відкрита до будь-якої допомоги у створенні пан-європейського російськомовного каналу та готова залучати своїх експертів.