Новини
Синергія у львівській громаді: акцент на соціально відповідальний бізнес
25.05.2015
У Львові є давня традиція благодійності, в тому числі корпоративної, а також самоорганізації громад. Тема спільних дій заради соціального ефекту активно висвітлюється в мас-медіа. Про це під час Міжнародної конференції «Соціальна відповідальність бізнесу» (сесія «НУО, волонтери, влада, ЗМІ, соціально відповідальний бізнес у Львові: синергетичний ефект») повідомив Голова Комітету «Рівність можливостей», доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев.
Він розповів про результати моніторингу двох львівських телеканалів (ТРК «Львів» та ZIK): скільки уваги приділяють ці ЗМІ висвітленню практик благодійності та волонтерства. Так за період з 1-го по 30 квітня 2015 року в ефірі новин ТРК «Львів» вийшло 22 сюжети, пов’язані з благодійною та волонтерською діяльністю, загалом тривалістю 4351 секунди, а в ефірі ZIK – 47 сюжетів (загалом на 3092 секунди, відповідно). На обох телеканалах ці сюжети переважно стосувалися допомоги бійцям АТО, їхнім родинам, тим, хто залишився в зоні бойових дій, а також вимушеним переселенцям.
ТРК «Львів» висвітлював збір Великодніх кошиків для бійців АТО, приїзд дітей з окупованих територій на свята до Львова, майстер-класи для дітей-переселенців із виготовлення писанок. При цьому акцент робився на враженнях про акцію та її важливості, а не на організаторах (тому було складно розрізняти суб’єкти). Найактуальнішими для телеканалу були питання допомоги АТО – збір продуктів, придбання автомобілів, благодійні концерти. Найактивніше висвітлювалася акція «Мій тато захищає Україну».
Особливість редакційної політики телеканалу ZIK – новини про благодійність були переважно на початку тижня (з огляду на те, що такі акції відбуваються на вихідні). При цьому, благодійницька тематика висвітлювалася переважно у середньому блоку випуску новин. Ішлося не лише про події у Львові, а й (більшою мірою) благодійні акції по всій Західній Україні. Найактивніше були представлені такі суб’єкти, як бізнес та волонтери. Дещо пасивніше – владні структури (які "спеціалізуються" на тому, щоб узаконити гуманітарну допомогу з інших країн).
Учасники конференції повідомили, що під час моніторингу в різних регіонах країни передовсім відстежуватимуться приклади успішної співпраці між органами влади різного рівня, громадськими активістами та журналістами, в результаті якої новий формат синергії дозволив вирішити багато різноманітних проблем, залучити до реалізації громадських проектів представників вітчизняного бізнесу і, таким чином, зробити його більш соціально відповідальним.
За словами координатора проекту, PhD із соціальних комунікацій Лесі Ярошенко, медіа-моніторинг теми волонтерства дасть змогу дослідити, які громадські акції стали широко відомими завдяки ЗМІ, а які, з якихось причин, не набули достатнього резонансу. Результати дослідження, а також отримана інформація про кращі волонтерські практики допоможуть вибудувати оптимальні моделі взаємодії влади, медіа, громадськості та бізнесу. Для цього ініціатори проекту в партнерстві з Українським форумом благодійників та місцевими організаціями проводять хвилю регіональних діалогових груп. Перша відбулася у Дніпропетровську, друга у Львові.
Представники Асоціації "Спільний простір" та Українського форуму благодійників продемонстрували приклади успішної співпраці у громадах за допомогою телесюжетів і онлайн-включень з організаторами масштабного благодійного аукціону "7 хвилин за життя" у Києві та щорічного благодійного балу в Харкові. Учасників запросили до співпраці: повідомляти про нові зразки самоорганізації, які добре чи погано висвітлюються у ЗМІ, аналізувати історії успіху і помилки для того, щоб практики можна було втілити в інших регіонах.
Сесія «НУО, волонтери, влада, ЗМІ, соціально відповідальний бізнес у Львові: синергетичний ефект» відбулася в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supportedbythe U.S. EmbassyinUkraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Контактна особа:
Леся Ярошенко,
066 737 83 18
ukrainianmonitor@gmail.com
http://prostir-monitor.org