Новини
Активісти запустили сайт "Іменем України", де публікуватимуться розслідування зловживань посадовців
10.07.2015
Українські громадські активісти створили сайт «Іменем України», де розміщуватимуть інформацію про топ-розслідування зловживань посадовців. Ресурс на прес-конференції презентував народний депутат, голова Антикорупційного комітету, а в минулому - журналіст Єгор Соболєв, повідомляє "Телекритика" з посиланням на "Укрінформ".
«Ми створили сайт "Іменем України". Тут буде оприлюднюватися вся інформація, яка приходитиме до нас від адвокатів, громадських організацій, парламентських комітетів щодо розслідування топ-справ відносно посадовців. Тепер вся країна буде бачити, скільки триває розслідування по кожній справі, хто є конкретним процесуальним керівником, відповідальним за цю справу прокурором, і чого домоглося слідство», - зазначив депутат.
За словами пана Соболєва, правоохоронні органи демонструють бездіяльність в розслідуванні багатьох гучних кримінальних справ. Через це увага та контроль з боку суспільства мають сприяти їх успішному завершенню та направленню матеріалів до суду.
Наразі на порталі завантажена інформація про понад 160 кримінальних справ стосовно зловживань високопосадовців, починаючи з 2013 року.
«Кожна справа містить інформацію про номер та дату відкриття провадження, кваліфікацію та обставини злочину, осіб, яким повідомлено про підозру, орган досудового розслідування, процесуальних керівників, результатів досудового розслідування і прийняття процесуального рішення, а також окрему колонку для судового рішення, виду покарання та дати набрання ним чинності. Завдання громадськості - вимагати від правоохоронних органів, щоб остання колонка в кожній справі була заповнена, а кожен винний в злочинах проти країни почув вирок іменем України», - йшлося в анонсі прес-конференції.
Нагадаємо, у лютому керівник програми розслідувань «Наші гроші» на телеканалі ZIK Денис Бігус представив сайт журналістської ініціативи «Канцелярська сотня» - проект про елітне життя чиновників «Гарна хата», де публікуватимуться імена власників нерухомості в найдорожчих житлових комплексах Києва. Пан Бігус сподівається на те, що ресурс допоможе і журналістським розслідуванням, і громадянській активності, і правоохоронним органам. Наприкінці травня сайт оновився - на ньому з'явилася інформація про нерухомість в різних регіонах України.