укр eng

Новини

КВУ: Виборча кампанія стартувала "брудними" технологіями та підкупами

07.09.2015

Всеукраїнська громадська організація "Комітет виборців України" провела упродовж червня-серпня 2015 року моніторинг підготовки політичних партій та потенційних кандидатів до місцевих виборів.

За результатом спостереження підготовлено звіт "Старт виборчої кампанії: брудні технології, підкуп та натиск новачків", який опублікований на сайті КВУ,  повідомляє "Укрінформ".

"Потенційні кандидати та місцеві організації політичних партій розпочали виборчі кампанії ще до офіційного старту виборчого процесу. Впродовж червня-серпня 2015 року найпоширенішою формою роботи із виборцями стало розміщення матеріалів у ЗМІ та на носіях зовнішньої реклами (білборди, сітілайти). Такі форми роботи стали переважаючими у 15 областях України. При цьому кандидати майже не ведуть змістовної роботи з виборцями, яка б включала проведення зустрічей із жителями та обговорення місцевих питань", - зазначається у звіті.

У низці областей регіональні представники КВУ зафіксували випадки підкупу виборців.

Так, у Хмельницькій, Полтавській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях жителям роздавали продуктові набори від імені громадських організацій та благодійних фондів, пов'язаних із потенційними кандидатами в мери.

"КВУ рекомендує Верховній Раді України невідкладно прийняти зміни до чинного законодавства, в яких уточнити поняття підкупу виборців і унеможливити підкуп через громадські організації та благодійні фонди в майбутньому", - наголошують в організації.

Також КВУ зазначає, що попри зростання кількості політичних партій - упродовж 2014-2015 рр. їх кількість зросла майже втричі і наразі становить 274 діючі партії -  тільки з наближенням місцевих виборів чверть партій, які не мали зареєстрованих обласних організацій, почали активніше їх реєструвати, хоч і з різною динамікою. Так, "Блок Петра Порошенка "Солідарність" вже завершив реєстрацію місцевих організацій в окремих областях, тоді як "Самопоміч" досі не має обласних організацій в деяких регіонах. Серед новачків найбільшу активність щодо реєстрації місцевих організацій демонструють "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" та "Наш Край".

"За результатами дослідження КВУ виділив 7 регіонів (Дніпропетровськ, Харків, Ужгород, Львів, Київ та його міста-супутники, Полтава), де на сьогодні висока конкурентність серед потенційних кандидатів та партій, що може призвести до порушень чинного законодавства та втрати контролю над ситуацією з боку правоохоронних органів", - інформують у КВУ.