укр eng

Новини

Вимушені переселенці у дзеркалі регіональних ЗМІ

26.05.2016

Асоціація «Спільний простір» і МЕМО 98 за підтримки Європейського Союзу провели другу хвилю моніторингу висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в регіональних засобах масової інформації. Моніторинг є частиною проекту «Голос місцевих ЗМІ», реалізованого медіа-консорціумом на чолі з Фундацією Томсон (The Thomson Foundation).

 

Проект передбачає розробку можливостей раннього запобігання появі мови розбрату у висвітленні питань, пов'язаних із конфліктами, шляхом послідовного моніторингу ЗМІ. У період з 15 по 28 лютого 2016 року моніторингова команда провела другу хвилю медіа-дослідження. Зокрема проведене порівняння тенденцій у висвітленні тематики ВПО під час другої (лютий 2016 р.) та першої хвиль моніторингу (жовтень 2015 р.) Результати другого періоду моніторингу – за веб-адресою: http://regionalvoices.press/en/monitoring. Детальні звіти з можливістю будувати графіки за власною вибіркою - на сайті Асоціації «Спільний простір»[1].

"У порівнянні з першим періодом моніторингу, регіональні засоби масової інформації менш активно висвітлювали тематику ВПО. Публікацій про переселенців бракувало в цілому, а особливо – аналітичних і розслідувальних, - сказала Леся Ярошенко, Асоціація «Спільний простір», представляючи результати медіа-моніторингу на IV Форумі переселенців у Києві.Позитивні приклади, коли мас-медіа повідомляли про ВПО через призму людських історій, затьмарювалися матеріалами, в яких порушувалися професійні стандарти журналістики. Зокрема, низка публікацій мала ознаки, які вказують на те, що вони проплачені або переслідують певні PR-цілі. Також у місцевих засобах масової інформації зафіксовано випадки передруку історій загальнонаціональних інформагентств".

 

Вибірка моніторингу складалася з 205 ЗМІ (50 телевізійних каналів, 65 газет та 90 інтернет-ЗМІ) в 24 областях України, поділених на чотири географічні регіони: східний (Донецька, Луганська і Харківська області); західний (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька); північно-центральний (Сумська, Чернігівська, Житомирська, Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська та Черкаська) та південний регіон (Одеська, Херсонська, Запорізька, Миколаївська області, АР Крим).

 

 


[1]Регіональні звіти українською та англійською мовами: http://www.prostir-monitor.org/reports/wave2_region_pdf.html

Загальний звіт: http://www.prostir-monitor.org/upload/reports/final-reports-wave-2/Summary_W2-ua.pdf