укр eng

Новини

Житомирські ЗМІ висвітлювати тему донорства та її проблеми недостаньо

20.10.2016

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Українські ЗМІ висвітлюють тему донорства крові вкрай  пасивно

 

 

Житомир, 20 жовтня 2016 р., 10.00

 

Про це житомирських журналістів поінформували громадські активісти з Асоціації «Спільний простір» та Асоціації молодих донорів України.

Зокрема голова моніторингових проектів АСП Олександр Чекмишев розповів, що за результатом моніторингу житомирських медіа упродовж року було зафіксовано 30 матеріалів та згадок: 11 на телебаченні, 10 у пресі та 9 на Інтернет-сайтах.

Головні висновки за результатами моніторингу зводяться до того, що загалом житомирські ЗМІ висвітлювати тему донорства та її проблеми недостаньо. Бракувало аналітичних матеріалів. І хоч більшість із них відповідали основним журналістським стандартам, ціла низка журналістських ініціатив не були підкріплені експертними коментарями (лікарів, законотворців). Також було недостатньо матеріалів про забезпечення  кров’ю та крововмістними  препаратами воїнів АТО, поранених військових, правоохоронців, а також цивільних, в тому числі і ВПО. Майже  поза увагою залишилася тема реформування, зокрема створення служби крові на зразок європейських аналогів, матеріальна та інша мотивація донорів. На жаль у ЗМІ зовсім не йшлося про необхідність законодавчого удосконалення й врегулювання стандартів крові, її надійного зберігання, безпечного переливання, створення достатніх запасів і, водночас необхідності мінімізувати утилізацію. Не було матеріалів і про нові форми фінансування, модернізацію, інновації.

Моніторинг було проведено в рамках проекту «Кров новин-новини крові» започаткованому двома асоціаціями. Керівник проекту Леся Ярошенко розповіла, що результати моніторингу стануть основою для низки тренінгів для регіональних журналістів, покликаних розвинути їхні професійні стандарти та зробити їх більш поінформованими щодо проблем донорства крові. Тренінги відбудуться у Львові, Харкові, Кропивницькому та Житомирі.

"Мета даного проекту - підвищити рівень обізнаності журналістів, а значить і суспільства у питанні донорства крові, таким чином сприяти переходові до 100% добровільного безоплатного неродинного донорства крові", - зазначила Юлія Новобранець, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Ініціатори проекту висловили впевненість, що нові матеріали у ЗМІ допоможуть зробити діяльність державних чиновників, які опікуються питаннями донорства крові, більш відповідальною. Активність громадськості сприятиме тому, що військові і поранені цивільні (зокрема ВПО) надалі будуть отримувати донорську кров на більш регулярній основі. Таким чином, крок за кроком, громадські та журналістські ініціативи будуватимуть підвалини нової української служби крові.

 

 

Проект реалізується за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily refl ect the offi cial position of the U.S. Government.”

 

Контактна особа:

Новобранець Юлія, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України»,

krov.ua.zt@gmail.com; телефон: 093 705 24 69

 

Більше інформації можна знайти на сайтах: www.donor.ua  та www.prostir-monitor.org