укр eng

Новини

Харківські ЗМІ висвітлюють тематику донорства крові пасивно, але коректно

03.11.2016

 

Про це харківських журналістів поінформували громадські активісти з Асоціації «Спільний простір» та Асоціації молодих донорів України.

Зокрема голова моніторингових проектів АСП Олександр Чекмишев розповів, що під час моніторингу ЗМІ у Харкові впродовж року (вересень 2015 – вересень 2016) було зафіксовано 30 публікацій: 7 на телебаченні, 7 у пресі та 16 на Інтернет-сайтах. Чому харківські ЗМІ так висвітлювали цю тему? Експерти вважають, що причиною є недостатня поінформованість журналістів щодо проблем донорства крові та обігу крововмісних препаратів.

Головні висновки за результатами моніторингу зводяться до того, що попри незначну кількість матеріалів, харківські медіа використовували коректну мову і терміни, розповідаючи про донорство, а також не вдавалися до засобів формування негативного іміджу. Також журналісти (за винятком «Город Х») уникали сенсаційності. Тональність матеріалів про донорів була переважно позитивною. Не було зафіксовано прикладів спотворення інформації, маніпуляцій, або того, що можна було б розцінити як нападки на донорів. Водночас не було зафіксовано жодного аналітичного матеріалу. Як правило, ЗМІ обмежувалися оголошеннями про потребу у донорській крові, наводили відповідну статистику, а також інформували, що українські військові - учасники АТО і поранені цивільні особи відчувають систематичні труднощі із забезпеченням кров’ю й крововмісними препаратами.

Моніторинг було проведено в рамках проекту «Кров новин-новини крові», започаткованому двома асоціаціями. Керівник проекту Леся Ярошенко розповіла, що результати моніторингу стануть основою для низки тренінгів для регіональних журналістів, покликаних розвинути їхні професійні стандарти та зробити їх більш поінформованими щодо проблем донорства крові. Перша хвиля тренінгів уже відбулась у Львові, Кропивницькому та Житомирі, тепер – у Харкові.

"Мета проекту - підвищити рівень обізнаності журналістів, а значить і суспільства у питанні донорства крові, таким чином сприяти переходові до 100% добровільного безоплатного неродинного донорства крові", - зазначила Юлія Новобранець, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Ініціатори проекту висловили впевненість, що нові матеріали у ЗМІ допоможуть зробити діяльність державних чиновників, які опікуються питаннями донорства крові, більш відповідальною. Активність громадськості сприятиме тому, що військові і поранені цивільні (зокрема ВПО) надалі будуть отримувати донорську кров на більш регулярній основі. Таким чином, крок за кроком, громадські та журналістські ініціативи будуватимуть підвалини нової української служби крові.

 

Проект реалізується за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the offi cial position of the U.S. Government.”

 

Контактна особа:

Новобранець Юлія, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України»,

krov.ua.zt@gmail.com; телефон: 093 705 24 69

 

Більше інформації можна знайти на сайтах: www.donor.ua  та www.prostir-monitor.org