Новини
Національна система крові: де вона і навіщо потрібна львів'янам (прес-реліз)
01.03.2017
Львів, 1 березня 2017 р. – Як створюється національна система крові, що принесе реформа служби крові львів’янам, та як про це інформують львівські ЗМІ, - розповіли організатори та партнери громадського проекту «Кров новин – новини крові».
«Якість крові, вчасно надана допомога та в результаті врятоване життя - першочергові питання, котрі мають бути вирішенні в Україні в рамках служби крові. Оскільки жодної національної системи немає, перешкоди трапляються на кожному кроці. 70% персоналу центрів крові - це люди, які працюють за радянськими правилами, не хочуть вчитися нового, не мотивовані змінюватися. В кожного свої болючі місця – і Львів не виняток. Спільні для всіх - відсутність системи управління запасами, прямого зв'язку з лікарнею, фінансове забезпечення, робота з донорами та їхніми родичами. Нині як ніколи потрібен діалог: лікарі-держава-громадськість-ЗМІ», - пояснила Ірина Славінська, президент ВМГО “Асоціація молодих донорів України”, засновниця проектів ДонорUA та uDonors.
«Ми зіштовхнулися з тим, що родичу пацієнта після операції видають жетон на добровільно-примусову здачу крові. Мовляв, що під час операції була використана кров і її потрібно з чогось поповнити. Якщо ж родич відмовляється, то він має відшкодувати вартість витраченої крові», - проілюструвала проблему історію з досвіду Оксана Куліш, Президент Львівського міського благодійного фонду «Сестри Даліли», що опікується пацієнтами з рідкісним діагнозом легенева гіпертензія.
Голова моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір», доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев розповів, що під час моніторингу ЗМІ у Львові впродовж жовтня – грудня 2016 року, після першої акції за проектом «Кров новин – новини крові», в друкованих, електронних та телевізійних ЗМІ Львова було зафіксовано 28 публікацій з тематики служби крові. Це майже стільки ж, скільки за цілий рік до того (упродовж вересня 2015 – вересня 2016) було зафіксовано 30 публікацій). «Зростання кількості публікацій – це позитивне зрушення. Однак мусимо визнати, що лише одиниці з них є проблемними, аналітичними щодо реформування служби крові. Через це немає активної суспільної дискусії», - резюмував медіа-експерт.
Мета проекту «Кров новин – новини крові» - підвищити рівень обізнаності журналістів і стимулювати суспільну дискусію про створення національної системи крові.
Проект реалізується за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily refl ect the offi cial position of the U.S. Government.”
Контакти:
Уляна Малофій, тел. 063 075 92 39, fond.poryatunok@gmail.com
Леся Ярошенко, 066 737 83 18, ukrainianmonitor@gmail.com,
Більше інформації на сайтах: http://www.prostir-monitor.org/krov, donor.ua