укр eng

Новини

Про освіту в новинах ТСН - медіа-моніторинг

21.09.2017

ТСН на 1+1 якісно перевіряє факти: знімальна група виїжджає на місці подій та бере коментарі людей, що мають безпосередній стосунок до висвітлюваної теми. Журналісти не завжди дотримуються принципів балансу, адже ТСН значну частину матеріалів приділяє скандалам (28,21% новин освітньої тематики). Наприклад, 6 вересня випуск о 16:45, сюжет про те, як не дали привітати сина воїна АТО. Також немає запропонованих варіантів вирішення проблеми, лише проблема як явище та привід для сюжету.

ТСН діє реактивно, намагаючись подати новину якомога свіжішою, проте у подальших випусках після першої появи новини журналісти намагаються аналізувати проблему та виявити її причини та наслідки. 

Історії використовуються задля олюднення, виглядає так, наче журналістихочуть заручитися підтримкою населення, вивести людей на емоції (12 вересня, 19:30 у сюжеті про дітей-інвалідів мама і дитина розповідають, як їм погано). При цьому ТСН часто женеться за сенсацією чи скандалом, тож проблеми лише висвітлюються, відповіді чи реакції не відстежуються.

Загалом у ТСН власний контент. Деякі матеріали передаються однобоко, із закладеною позицією, але іноді і нейтрально (тема опорних шкіл для дітей на прифронтових територіях доволі часто висвітлюється з негативною тональністю, яка стосується більше питань організації будівництва, ніж населення цих територій). Коментарі беруться переважно неупереджено, журналісти не висловлюють власну точку зору, тож глядач має можливість самостійно сформувати думку. Мова і термінологія щодо освіти внутрішньо переміщених осіб та інших людей із соціально вразливих груп є коректною та не принизливою. 

Про моніторинг освітньої тематики в медіа

Моніторинг – спільна ініціатива Асоціації «Спільний простір» (АСП) та Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Моніторинг провели студенти 2-го курсу магістратури в рамках дисципліни «Практикум із медіа-моніторингу» під керівництвом експертів АСП. Використано методики, які «Спільний простір» застосовує і вдосконалює ще з 1994-го року, зокрема під час президентських та парламентських виборів 2014 року, а також в рамках реалізації Проекту ЄС «Голос місцевих ЗМІ» з послаблення потенційних джерел напруги стосовно внутрішньо переміщених осіб внаслідок російської агресії. До вибірки медіа-моніторингу увійшли 5 найбільш рейтингових національних телеканалів та 5 онлайн-ЗМІ, які мають найвищу відвідуваність. Часові рамки дослідження: 15 серпня – 15 вересня 2017 р.