укр eng
ПОЗИЦІЯ
37
32

У великих і малих містах країни тривають Євромайдани. Але що ж у селах? Сільські ради покірно мовчать. І не тільки сільські ради. Ані сесій райрад, ані звернень перших осіб в районах щодо складної ситуації в державі практично нечути. Лише сільськарада села Княжпіль (єдинаіз 43 сільських рад Кам’янець-Подільського району – одного з найбільших в Україні, і, чи не єдина в Хмельницькій області) на весь голос і з гордо піднятою головою засудила злочинні дії чинної влади. 2 грудня Княжпільська сільська рада зібралася на позачергову сесію. На порядку денному було одне питан­ня - «Про суспільно-політичну ситу­ацію в державі». Заслухавши інформацію сільсько­го голови Миколи Брянгіна, депутати одноголосно вирішили: засуди­ти рішення Кабміну про призупинення підписання Угоди про асоціацію з ЄС і насилля проти учасників Євромайдану в ніч з 29 на З0 листопада; вимагати відставки уряду Азарова, дострокових Президентських і пар­ламентських виборів; негайно усу­нути від займаної посади міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та порушити проти нього кримінальну справу, а також підтримати загальнонаціональний страйк. Микола Брянгін виступив на мітингу на май­дані Відродження в Кам’янці-Подільському. Газета «Подолянин» оприлюднила лист до редакції, де  сам Микола Ми­хайлович розповів про те, що спо­нукало до рішучих дій його - сільського го­лову та його односельчан, а також яке відлуння після протесту проко­тилося Княжполем. Ось цей лист.

«Я як сільський голова, як офіцерта й просто свідомий громадянин після переглянутих випусків новин про звіря­че побиття українців твердо вирішив, що ми просто не маємо права стояти осторонь. Зранку 2 грудня обдзвонив усіх сільських депутатів і сказав, що будемо проводити позачергову сесію. Всі підтримали мою пропозицію. На сесію з'явилися 8 депутатівз 12-ти. Кожен отримав на руки проект рішення і проголосував так, як підказує совість.

Ми засудили варварські дії нинішньої влади, по іншому й не могло бути. Адже саме за її правління ми вперше почули про «тітушок», котрі за командою «фас» виконують усе, що завгодно. За її правлін­ня суди почали виносити рішення про заборону мир­них мітингів посеред ночі За її правління молодих людей, журналістів, жінок б'ють і саджають за грати лише за те, що вони мають свою пози­цію. Я в такій державі жити не хочу! Тому вважаю за свій громадянський обов'язок опиратися цьому режиму.

Але щойно я подав до райдержадміністрації та районної ради рішення сесії, як почалися тиск і погрози на адресу депутатів і односельчан. Ви ж тільки уявіть: викликають нашого соціального працівника в управління праці та соціального захисту населен­ня і лякають позбавленням посади. По­грожують людині, яка справно виконує свої обов'язки, яку поважають у селі, але в неї мама - депутат сільської ради. Ви ж розумієте, яке нещастя трапило­ся, і вона на сесії проголосувала за це рішення. Ми цю жінку рекомендували на посаду соціального працівника, і ніхто її без нас не зніме, і ніхто не посміє заляку­вати княжпільчан за те, що вони мають свою думку і не бояться її висловити.

Знаєте, я дивуюся нашим депутатам районної ради, я дивуюся нашим керівникам, які, дивлячись на те без­ладдя, на ту жорстокість, якими нині переповнена країна, просто відсиджуються  в тепленьких кріслах. Уже вся Україна визначилася зі своєю пози­цією, Нехай Крим прийняв рішення, що підтримують дії уряду Азарова та Президента і вимагають ввести надзвичайний стан у державі, але це їхнє рі­шення. Чому ж наша рай­рада нічого не робить? Чому вони вголос не висловлюють своєї точки зору, а просто мовчки репресують людей, які за­гнані в глухий куток і не мають вибору? Це низько. Я прошу всіх кам'янчан не боятися. Не можна бути байдужими, треба вставати,  щось робити, аби ми жили в нормальній цивілізованій країні"

За його словами, до сільської ради надійшов запит з прокуратури щодо витребування регламенту роботу сесії сільради і протоколу рішення позачергової сесії від 2 грудня цього року.

“Мені кам’янецька прокуратура повідомила, що з Хмельницького надійшла вказіка надати регламент роботи сесії сільської ради. Ніхто за три роки нічого подібного не запитував, а тут дайте їм регламент. Ну, надамо. Міліція телефонувала, щоб надати протокол рішення позачергової сесії від 2 грудня. Надамо – хіба ми щось приховуємо?” – наголосив сільський голова.

Категорії: Євромайдан Теги:
Коментарі
Будьмо об'єктивні. Ну, хоча б спробуймо. Перш за все, у селі значно гірше інформаційне забезпечення, ніж у хай навіть маленькому містечку. Сільське населення - це переважно люди літнього віку, котрі максимум слухають "брехунця" або дивляться "Перший національний", оскільки нічого іншого старенький телевізор із антеною з дроту не ловить. Звідки їм знати про події, що відбуваються тут? Навіть не так: чи мають вони бажання знати про це? Чи готові у поважному віці вживати рішучих заходів? Інша справа - селищні ради. Звісно, чудово, коли котра-небудь сільрада засудить дії влади. Це буде правильно. Але... що з того? Кому і що це дасть? Автора допису цілковито розумію і підтримую. Сам обурений ситуацією. Та, коли реально поглянути на речі... словом, я все сказав.
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані