Новітні дослідження українського медійного середовища в рамках європейських стандартів (2009-2010)
Команда Європейського Союзу та Ради Європи розпочала діяльність восени 2008-го року. Діяльність відбувається за трьома напрямками: по-перше, через підтримку вдосконалення нормативно-правової бази діяльності медіа на всеукраїнському рівні, по-друге, підвищення етичних стандартів журналістської професії, по-третє, сприяння діалогу між ЗМІ, місцевою владою та громадськістю.
Проект виконується на загальноукраїнському рівні, а також у шести базових областях: Донецькій, Чернівецькій, Херсонській, Черкаській, Рівненській та Сумській.
Проект спирається на такі базові індикатори як відображення суспільної різноманітності, модель суспільного мовлення, рівень саморегуляції ЗМІ, правова культура, довіра громадян до ЗМІ, безпека журналістів.
Саме з метою дати відповідь на індикативні питання і виконується проект «Новітні дослідження українського медійного середовища в рамках європейських стандартів». Відповідають за цю частину проекту Асоціація «Спільний простір», Комітет «Рівність можливостей» та «Європа ХХІ». Зокрема, було здійснено:
1. Моніторинг найвпливовіших ЗМІ кожного регіону (телебачення, радіо, преса, інтернет) з питань, що свідчать про рівень відображення аудиторії та їх проблем, спроможність до саморегуляції, володіння професійнии та етичними стандартами, правову культуру тощо.
2. Анкетування місцевих експертів, журналістів та топ-менеджерів.
3. Фокус-групове дослідження аудторії місцевих ЗМІ.
Таким чином, результати дослідження дають змогу уявити реальний професійний рівень регіональних ЗМІ, ефективність їх комунікації з власною аудиторії, а також оцінку конкретних ЗМІ експертами, журналістами, топ-менеджерами та глядачами (читачами, слухачами, користувачами).
Дослідження тривали:
1-ша хвиля: 1 квітня - 31 травня 2009 року.
2-га хвиля: 20 липня – 20 вересня 2010 року.
Головна мета проекту: Підвищити поінформованість громади щодо місцевих проблем через активізацію ролі медіа у громадському діалозі.