Новини
Регіональні ЗМІ висвітлюють проблеми ВПО пасивніше, але якісніше
08.12.2016
ПРЕС - РЕЛІЗ
Регіональні ЗМІ висвітлюють проблеми ВПО пасивніше, але якісніше
Більше двох років триває криза, пов’язана з ВПО, і засоби масової інформації могли б зробити набагато більше, щоб допомогти переміщеним особам у вирішенні їхніх проблем. Представлення питань, пов’язаних із ВПО, у медіа зменшилося в жовтні, але деякі засоби масової інформації покращили висвітлення цієї проблематики, передаючи її через історії людей. Це результат низки тренінгів для журналістів, які тривали упродовж року. Такі результати регіонального моніторингу засобів масової інформації.
Київ, 8 грудня 2016 – Асоціація «Спільний простір» та МЕМО 98 за підтримки Європейського Союзу, представили результати четвертої хвилі моніторингу в регіональних ЗМІ щодо висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Моніторинг є частиною проекту “Голос місцевих ЗМІ”, реалізованого медіа-консорціумом на чолі з Фундацією Томсон (Thomson Foundation).
"Серед усіх проблем, що стоять перед Україною, може виникнути спокуса забути про переселенців, але не слід забувати, що переселенці є громадянами України, і вони мають ті ж права, свободи і обов'язки, як і всі інші українці", - сказала Хельга Пендер, менеджер програми «Інструмент сприяння стабільності і миру» Представництва ЄС в Україні. – Це в інтересах суспільства, щоб ЗМІ продовжували висвітлювати це питання".
Моніторинг було проведено у період з 10 до 23 жовтня 2016 р. В цілому до вибірки увійшло 204 ЗМІ (51 телевізійних каналів, 65 друкованих та 88 Інтернет ЗМІ) з 24 регіонів України, об’єднані у 4 регіони (Північ/Центр, Південь, Схід, Захід). Регіональні звіти і порівняльний аналіз за даний період, а також три попередні звіти (жовтень 2015р., лютий та червень 2016р.) на веб-сайті: http://regionalvoices.eu/en/monitoring.
"У порівнянні з третьою хвилею моніторингу, висвітлення проблем, пов’язаних з ВПО, у регіональних медіа зменшилося. Проте ми спостерігаємо поліпшення якості матеріалів ЗМІ на тему ВПО, а також матеріалів, що містять важливу інформацію для ВПО стосовно соціальної допомоги", - сказала Леся Ярошенко, Асоціація «Спільний простір». - Ми сподіваємося, що ця тенденція продовжуватиметься».
«Ми повинні розуміти, що проблема переміщених осіб не тільки «їхня», але й «наша». Ми всі поділяємо спільну відповідальність і повинні, таким чином, проявити солідарність і відмовитися від конфронтації. Ми ніколи не знаємо, коли ми будемо залежати від чиєїсь допомоги», - сказав Расто Кужел, Мемо 98. - Добре спостерігати за появою більш якісних сюжетів, в яких дедалі частіше можна побачити ВПО. Однак, ЗМІ можуть робити набагато більше, щоб допомогти їм».
Проект “Голос місцевих ЗМІ” покликаний зменшити можливість виникнення конфліктних ситуацій у громадах, що прийняли вимушених переселенців, через публікацію об’єктивних, збалансованих, етичних матеріалів у місцевих ЗМІ.
Фінальні звіти, що охоплюють всі чотири хвилі моніторингу, буде опубліковано в лютому 2017 року.
Для отримання більш докладної інформації про результати моніторингу, будь ласка, звертайтеся до Лесі Ярошенко, ukrainianmonitor@gmail.com.