Львівська обл., вересень 2015 р. - вересень 2016 р.
ЗВІТ
за результатами моніторингу регіональних ЗМІ Львівської області
в рамках проекту «Кров новин – новини крові»
Вибірка для аналізу у Львові:
Твоє місто. Відеокаталог та інтернет-телебачення - http://tvoemisto.tv/
ЗІК. Телебачення - http://zik.ua
Львівська хвиля. Радіо - http://lviv.fm/
ФМ Галичина. Радіо - http://www.galychyna.fm/
Люкс ФМ. Радіо http://lux.fm/
Високий замок. Газета, онлайн-версія - http://wz.lviv.ua/
Експрес. Газета, онлайн-версія - http://expres.ua/
Львівська пошта. Газета - http://www.lvivpost.net/
Гал-інфо. Інтернет-ресурс, агенція інформації та аналітики - http://galinfo.com.ua/
Захід-нет. Аналітичне Інтернет-видання - http://zaxid.net/
Кількісний аналіз:
Загальна кількість матеріалів на тему, що нас цікавить – 73
Газети – 8
Телебачення – 19
Інтернет-ресурси – 44
Радіо – 2
Тематичний аналіз:
Серед проаналізованого матеріалу за період від 1.09.2015 до 23.09.2016 найбільше висвітлювались такі питання, пов’язані із донорством крові:
- Прохання про допомогу кров’ю (персоніфіковано у разі необхідності). 18 згадок
- Прохання про допомогу кров’ю військовим АТО(персоніфіковано у разі необхідності) або військовим госпіталям (як системне явище). 23 згадки
- Засоби масово інформації надають інформаційну підтримку громадським організаціям та ініціативам, які популяризують донорство крові, рекрутують нових донорів. 6 згадок
- Державна політика в сфері донорства: закупівля новітнього обладнання для здійснення аналізів донорської крові (за бюджетні кошти); питання законодавчого врегулювання питання забору та аналізів донорської крові. 8 згадок
- Загрози, які несе в собі переливання крові (зараження ВІЛ/СНІД, Гепатит С через неналежну перевірку донорів та донорської крові). 2 згадки[1]
- Донорство як таке. 16 згадок
Окрім аналізу контенту засобів масової інформації, що входили в нашу вибірку, було здійснено спробу знайти новини ГО та волонтерів, які займаються донорством, проте сайти організацій та х сторінки в соціальних мережах (Вконтакті, Фейсбук) виявились менш інформативними, ніж обрані ЗМІ. Декілька відомих в регіоні блогерів описували власний досвід донорства.
На жаль, аналітичних матеріалів на задану тематику не є багато, але ті які є відповідають більшості журналістських стандартів і їх не можна назвати упередженими. Частині матеріалів бракувало коментарів експертів (лікарів, законотворців).
Проблемою більшості журналістських матеріалів стали малий розмір (2-3 абзаци), шаблонність, некоректно виставлені теги та посилання (як наслідок - незручна навігація між матеріалами, які є змістовно спорідненими та можуть бути цікавими читачеві).
Було помічено, що в деяких ЗМІ (наприклад, газета Львівська пошта) більшість матеріалів, що стосуються донорства, зокрема заклики про допомогу військовим, просвітницькі статті на тему донорства були опубліковані до 1 вересня 2015 року. Дата початку частіших публікацій на цю тему збігається з датою початку антитерористичної операції на сході України.
Таким чином, більшість «проблем, на які варто звертати увагу» не були висвітлені львівськими засобами масової інформації.
[1] В статтях про донорство, проте загроза зараження подається як звичайне явище при переливанні крові навіть в статтях, які не стосуються донорства (про ВІЛ/СНІД чи Гепатит С)